18. listopada 2024.
Spread the love

Bosna i Hercegovina se do sada dva puta sastala sa Njemačkom i oba susreta su bila prijateljska.

Prva utakmica odigrana je na stadionu “Asim Ferhatović-Hase” u Sarajevu 11. oktobra 2002. godine i završila je remijem 1:1. bh. ekipa je prva povela golom Elvire Baljić u 21. minuti, a izjednačio je za goste Carsten Jancker u 56. minuti.

U drugoj utakmici odigranoj 3. lipnja 2010. u Frankfurtu Nijemci su slavili rezultatom 3:1. A onda je reprezentacija BiH prvo povela golom Edina Džeke u 15. minuti, te Philippa Lahma u 50. minuti, te Bastiana Schweinsteigera golovima iz jedanaesterca u 73. i 77. minuti.

Utakmica između Bosne i Hercegovine i Njemačke na rasporedu je 11. oktobra od 20.45 sati na stadionu “Bilino polje” u Zenici.

Glavni sudac bit će François Letexier iz Francuske, a pomagat će mu sunarodnjaci Cyril Mugnier i Mehdi Rahmouni. Četvrti sudac je Jérémy Stinat, dok će Willy Delajod i Bastien Dechepy biti u VAR sobi.