21. rujna 2024.
Spread the love

Nogometna A reprezentacija Bosne i Hercegovine igrala je neriješeno (0:0) na gostovanju kod Mađarske u 2. kolu UEFA Lige nacija.

Krenulo je dosta oprezno s obje strane. Gotovo cijelu utakmicu gledali smo rovovsku borbu za svaku loptu duž cijelog terena, tako da ozbiljnijih prilika nije bilo.

Na prvu desnu čekalo se do 17. minute kada je Vasilj odlično obranio. Nakon ubačaja iz kuta Bolla je glavom šutirao, lopta se od zemlje odbila i otišla prema rašljama, ali gola nije bilo.

Do kraja prvog dijela još tri sjajne intervencije bh. vratara, koji je redom branio udarce Nagya, Sallaija i Szoboszlaija.

I u nastavku smo maksimalno pokazali zube. Dva puta smo zaprijetili preko Džeke, a vrijedi izdvojiti i jedan pokušaj Gazibegovića čiji je udarac otišao malo preko gola.

Do kraja susreta Vasilj je novom intervencijom zaslužio titulu igrača utakmice, s obzirom da je nestvarnom intervencijom spasio vlastiti gol nakon pokušaja pričuve Adama.

Do kraja susreta nije bilo golova, pa je bh. momčad je tako došla do prvog boda u Ligi nacija i trenutno je treća u skupini.

Ispred nas su Nizozemci i Nijemci koji su remizirali 2:2, dok je Mađarska pri dnu ljestvice.

U narednom kolu u Zenici dočekujemo Njemačku u Zenici 11. oktobra, a tri dana kasnije ugostit ćemo i Mađare.