5. listopada 2024.
Spread the love

Lana Pudar osvojila je drugo mjesto i srebrenu medalju na Evropskom prvenstvu u plivanju u Beogradu u disciplini 200 metara delfin stilom.

o zlata je stigla Dankinja Helena Bach Rosendahl s vremenom 2:07.88 sekundi, dok je Pudar za njom zakasnila svega 0,27 sekundi jer je ostvarila vrijeme 2:08.15.

Treće mjesto je zauzela Boglarka Telegdy Kapas iz Mađarske, koja je bila sedam stotinki sporija od Lane, a iza su još Zsuzsanna Jakabos, Georgia Damasioti, Anja Crevar, Lucy Grieve i Laura Lahtinen.

Podsjećamo, ranije je Lana na ovom EP-u plivala i u disciplini 100 metara delfin, a u toj utrci je zauzela osmo mjesto u finalu s vremenom od 59.07 sekundi.

Ona tako nije odbranila titulu sa prošlog EP u Rimu, ali je sjajno plivala i pokazala da je na odličnom putu da na Olimpijadi u Parizu pokuša dohvatiti još jedno odličje.