2. srpnja 2024.

U Premijer ligi kolo prije kraja sve dileme riješene: Poznato ko ispada i ko će u Evropu

Spread the love

Borac je osvojio treću titulu prvaka BiH. Banjalučani su prethodno bili prvaci 2011. i 2021. godine.

Fudbaleri Borca iz Banja Luke osvojili su titulu prvaka BiH, nakon što su danas u okviru 32. kola Win lige BiH savladali ekipu Igmana rezultatom 4.3.

Banjalučani su osvojili titulu kolo prije kraja prvenstva BiH, iako su gosti iz Konjica imali priliku da novom prvaku pokvare slavlje. Igman je na poluvremenu ovog meča vodio s 2:1, ali Borac je u nastavku susreta uspio preokrenuti, po mnogima zahvaljujući brojnim propustima sudija, među kojima je i penal dosuđen odmah početkom drugog poluvremena iz kojeg je banjalučki tim došao do izjednačenja.

Ekipa Tuzla Cityja napustila je društvo najboljih ekipa BiH, nakon što je danas izgubila od ekipe Zrinjskog iz Mostara rezultatom 4:0. Mostarci su upisali uvjerljivu pobjedu u nadi da bi Borac mogao kiksati na svom terenu protiv Igmana, ali to se nije desilo, pa će se “Plemići” morati zadovoljiti drugim mjestom ove sezone.

Željezničar je upisao najubjedljiviji trijumf ove sezone savladavši Zvijezdu 09 u Ugljeviku s 5:0, dok je Sarajevo na stadionu “Asim Ferhatović Hase” remizirao s Posušjem rezultaom 1:1.

Meč bez pobjednika u Mostaru su odigrali Velež i GOŠK (3:3), dok je Široki Brijeg s 3:2 slavio na gostovanju Slogi Meridian.

U Evropu će iz Borac, još Zrinjski s drugog mjesta, te Velež s trećeg i Sarajevo s četvrtog mjesta koje dijeli samo jedan bod razlike prije posljednjeg kola.