8. rujna 2024.
Spread the love

Fudbaleri Španije plasirali su se u finale Evropskog prvenstva nakon što su savladali Francusku poslije preokreta rezultatom 2:1.

Već u 9. minuti Kilijan Mbape (Kylian Mbappe) šalje sjajan centaršut na drugu stativu, a tamo je Randal Kolo Muani koji je šalje u mrežu španskog gola.

Bio je to prvi pogodak koji je Francuska dala na ovom prvenstvu iz igre. Kada se činilo da Francuzi mnogo bolje stoje na terenu, na scenu je u 21. minuti stupio nevjerovatni Lamin Jamal (Lamine Yamal). Čudo Španije i Barcelone je postiglo spektakularan gol i ispisalo historiju – Jamal je postao najmlađi igrač u polufinalu nekog velikog takmičenja (16 godina i 362 dana).

Jamal je tako oborio i rekord legendarnog Pelea koji je sa 17 godina i 244 dana igrao protiv Francuske u polufinalu Svjetskog prvenstva 1958. godine.