19. rujna 2024.
Spread the love

Rukometaši Slobode poraženi su u prvom susretu prvog kola EHF Europskog kupa na gostovanju kod Kastriotija 30:29. Tuzlaci su dobro otvorili meč i nakon 5 minuta igre imali prednost od 5:1. U nastavku su nastavili u istom ritmu i povećali prednost na +6, odnosno 9:3.

Igralo se potom gol za gol, a tim Mirka Mikića je održavao prednost, te je u 21. minuti susreta bilo 14:8 za Slobodu. Ipak, do kraja prvog poluvremena domaći su napravili mini-seriju i prije odlaska na odmor smanjili rezultat 16:14.

U drugom poluvremenu Sloboda je ponovo odlično ušla u igru. Imala je prvo prednost 21:17, a potom i 24:23, no Kastrioti je u posljednjih 10 minuta utakmice uz podršku domaćih navijača uspjela slaviti i upisati minimalnu pobjedu 30:29, uoči uzvrata. u Tuzli, koja se igra u nedjelju.

U redovima Slobode najefikasniji su bili Rustamov sa 7, te Čajić, Čolaković, Milkunić i Ivanić sa po 4 gola. Istakao se i golman Tuzlaka Berin Brkić sa 16 obrana.

Unatoč manjem porazu, izvjesno je da je Sloboda favorit u revanšu, te će pred domaćim navijačima pokušati izboriti prolazak u naredni krug ovog natjecanja.

Osim Slobode, još jedan predstavnik Bosne i Hercegovine u ovom natjecanju, ekipa Leotara, poražena je u gostima od turske ekipe Koycegiz Belediye 37:33.