27. listopada 2024.
Spread the love

Ranije ove godine je postala prvakinja Evrope, a osvojila je i prvo mjesto na turniru prve kategorije iz kalendara Tennis Europe za juniorke.

Fenomenalna bh. teniserka Tea Kovačević (14) plasirala se u finale završnog Mastersa u Monte Karlu i tako nastavila sa sezonom iz snova.

Nakon što je u prvom kolu grupne faze savladala Eleonoru Tonevu iz Bugarske (6:2, 6:1), a onda i Hrvaticu Niku Čakarun (6:1, 6:4), Tea je danas bila bolja od Rumunjke Marije Sandru s 6:2, 2:6 i 6:3.

Kovačević se tako plasirala u finale gdje će igrati protiv pobjednice grupe B, odnosno Vlade Razine iz Bjelorusije.  Finale je na rasporedu sutra.

Podsjetimo, briljantna Tea Kovačević je veliki teniski potencijal, a ranije ove godine je postala prvakinja Evrope, a osvojila je i prvo mjesto na turniru prve kategorije iz kalendara Tennis Europe za juniorke u bugarskoj Sofiji.