18. listopada 2024.
Spread the love

Novi odličan nastup, medalja i sjajan rezultat Lane Pudar. Bravo, ponosu Bosne i Hercegovine!

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar danas je nastupila u finalu Evropskog prvenstva u Beogradu u disciplini 200 metara delfin.

Pudar je današnju finalnu utrku završila na drugom mjestu uz vrijeme 2:08.15 i tako osvojila 20. medalju u karijeri. Mostarska “zlatna ribica” bila je blizu i zlatne medalje, koja joj je izmakla za 0.27.

Prvo mjesto je pripalo danskoj plivačici Heleni Rosendahl Bach, čije je vrijeme glasilo 2:07.88.

Mađarska predstavnica Boglarka Telegdy Kapas je osigurala bronzanu medalju, a njeno vrijeme je bilo 2:08.22.

Podsjetimo, Lana je jučer osigurala nastup u finalu, tako što je završila na drugom mjestu u polufinalnoj utrci.

Dodajmo da će ljubitelji plivanja večeras imati priliku da gledaju i Iman Avdić. Ona će večeras od 19:23 sati plivati finalnu utrku u disciplini 400 metara kraul.