21. rujna 2024.
Spread the love

Prvu utakmicu 7. kola WWin lige BiH u Konjicu su odigrali domaćin Igman i gosti iz Tuzle, Nogometni klub Sloboda. Nakon posljednjeg sučevog zvižduka domaći su slavili pobjedu rezultatom 1:0.

Duel Igmana i Slobode bio je ujedno i duel ekipa koje su do susreta sedmog kola bile u donjem dijelu tabele, tačnije na mjestima koja vode u niži rang.

Početak susreta nije ponudio mnogo prilika, a igra između dva šesnaesterca nastavila se do kraja prvog poluvremena. Bilo je i provjera VAR-om potencijalnog drugog žutog ili crvenog kartona za Osmankovića, ali nakon konzultacija jest odlučio je da nema elemenata za isključenje braniča Slobode.

Drugo poluvrijeme počelo je izmjenom, Ignjatović je zamijenio Osmankovića u redovima Slobode.

Početkom drugog poluvremena domaći su preuzeli inicijativu, a već u 55. minuti Hebibović je nakon ubačaja iz kuta glavom ubacio, Trako je sjajno intervenirao, ali je Amir Velić dobro reagirao i ubacio domaće. vodeći, piše SCsport.

Mogli su igrači domaće momčadi vrlo brzo i do drugog gola, ali je Trako obranio udarac Anela Hebibovića.

Trener Slobode je do kraja susreta pokušavao izmjenama promijeniti tijek utakmice i na kraju doći do izjednačenja, no njegovi igrači to nisu uspjeli, a Marko Maksimović je zbog protesta dobio crveni karton i morao je napustiti klupu momčadi. klub iz Tuzle prije posljednjeg zvižduka sudije Mirze Kazlagića .

Igman je sa nova tri boda došao do osme pozicije i izjednačio se sa igračem manje Borcem i Radnikom.

U narednom kolu Igman gostuje Doboju, a Sloboda Radniku.