7. srpnja 2024.

Albanija golom u nadoknadi vremena ostavila Hrvatsku bez pobjede!

Spread the love

Fudbalske reprezentacije Hrvatske i Albanije odigrale su remi u okviru 2. kola na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj, a na kraju je bilo 2:2.

Gledaoci na stadionu HSV-a u Hamburgu, ali i oni pored malih ekrana mogli su uživati u jednoj sjajnoj utakmici.

Albanci bolje otvaraju ovaj susret ranim golom u 11. minuti, a strijelac je bio Lači. Sa desne strane ga je pronašao Asani, pogodio ga je u glavu, a lopta je prošla ispod ruke Livakoviću.

Nakon gola Albanci nisu stali, već su napali Vatrene i vrlo lako su mogli do drugog gola i to u nekoliko navrata.

Najbliže tome su bili Aslani i Manaj, no nevjerovatno šta su uspjeli promašiti.

U nastavku Hrvatska je ipak pokazala zašto je osvajač dvije medalje sa zadnja dva Svjetska prvenstva. Izgledali su puno bolje, a bolju igru su krunisali i sa dva brza gola.

Za svega 120 sekundi dva puta se zatresla mreža Strakoshe. Prvo je zabio Kramarić, a zatim i Gjasula koji je nesretno pogodio vlastiti gol.

Nakon toga Hrvatska je imala još nekoliko prilika, nije ih iskoristila, ali zato Albanija jeste.

U petoj minuti sudijske nadoknade hladan tuš za Hrvatske. Gjusula, koji je ranije pogodio vlastitu mrežu, sada je matirao Livakovića za veliki i historijski bod svog tima na ovom Euru!

U narednom kolu Albanci igraju sa Španijom, dok Hrvatska u nemogućoj misiji protiv Italije traži pobjedu sa nekoliko golova razlike. Gotovo za bezizlazna situacija za naše istočne susjede.